Kanady

Kanady, nazývány také vojenské kanady nebo „těžké boty“ jsou nadkotníkové boty zasahující až do oblasti lýtek. Boty jsou nejčastěji vyráběny z kůže a slouží zejména jako součást výstroje armády a policie. Vysoká podrážka je vyrobena z pryže, čímž jsou kanady protiskluzové.

Kanady mají měkčí pohodlnější podrážku ve srovnání s gumovými vojenskými botami. Nicméně hlavní bezpečnostní a ochrané prvky zůstávají. Mezi ně patří zejména nepromokavost, odolnost, podpora a ochrana chodidel i kotníků.

Boty kanady jsou v současné době používány nejen v armádních a policejních složkách, ale stále častěji také v různých odvětví, jako například:

  • Obuv pro práci (ochrana proti spadnutí těžkých předmětů na nohu atd.)
  • Vycházková obuv na výlety a do těžších a extrémních terénů (existují tzv. odlehčené kanady)
  • Obuv pro každodenní nošení
  • Pro sportovní využití například u her Paintball či Airsoft

Další módní trend, ve kterém se vojenské boty – kanady objevují, lze nalézt v různých skupinách subkultur obyvatelstva, jako je Goth, Skinhead, Heavy Metal, Punk, Moto či BDSM. Zde najdete vojenské kanady jako základní součást těchto kultur.

Kanady pro každodenní nošení můžete vybírat z řady výrobců především velkých obuvnických firem, jako Converse, Danner, Rocky, New Balance, Bates, Belleville, Black Hawk a další. U těchto značek si můžete být jisti vysokou kvalitou. V nabídce lze nalézt už i dámské kanady.

Údržba je vysoce důležitá

Vojenské kanady jsou oblíbené především díky několika vlastnostem. Poskytují dlouhodobou trvanlivost a vysokou odolnost proti mechanickému namáhání. Pro udržitelnost těchto vlastností je třeba se o boty pečlivě starat. V prvé řadě je důležité pravidelné mazání krémem, a čas od času je třeba kanady konzervovat olejem na koženou obuv. Jen tak dosáhnete kvalitních vlastností, které se nebudou opotřebením ztrácet.

Ukázka produktu – kanady

Kanady
Kanady
Kanady
Kanady
Kanady
Kanady
Eshop Armik.cz

Vojenské boty - ESHOP

Chcete si koupit vojenské boty? Navštivte náš dodavatelský eshop Armik.cz!